Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

W postach na tej stronie nieraz pisano, ze na polskich uczelnia nie ma nauki, dodałbym - na poziomie światowym.

W Polsce nie ma demokracji i jest łamana praworządność przez komunistyczne sadownictwo i uczelnie. Aby państwo istniała musie posiadać co najmniej 7% inteligentów w populacji, czyli u nas około 2,8 milina. My nie spełniamy tego wymogu i dlatego jesteśmy państwem kolonialnym.

To bardzo boli, ze rząd nie radzi sobie z niczym, bo poobsadzał stanowiska ministerialne prostakami.

O'can

motto profesorów PiS "reformy tak, ale nie możemy na nich nic stracić". Typowo polski egoizm i patrzenie na czubek własnego nosa. Każda zmiana w szkolnictwie wyższym wyprowadza ich z równowagi, tyle jadu w ich wypowiedziach, im jest dobrze, a że nauka polska pada, to już nie ich sprawa. Przyczyną tego co się dzieje jest utrzymywanie feudalnej, komunistycznej habilitacji, każdy o tym wie, tylko nie oni

wzt

PIS nie jest tym za kogo się podaje.

były wyborca PIS

profesorowie PiS są od zawsze przeciwko zmianom na uczelniach i chcą powrotu do feudalnych rozwiązań PZPRu. Dlaczego?

.o

Ja mam inne zdanie. Ale to może wynik kontaktu z ludźmi którzy byli wychowywani w tłumie. Myślę o Azji i Bliskim Wschodzie. Rywalizacja z nimi o przetrwanie w Europie Zachodniej czy Ameryce Północnej jest tak trudna, że marzyłem o jak najszybszym powrocie do Polski po paru latach współpracy z nimi.

bywalec

Niektórzy mówią, że Europa Zachodnia gnije od środka, ale na razie masz zagwarantowane prawa pracownicze, wyzysk pracownika jest niepomiernie mniejszy niż w Polsce. Jak zachorujesz to bierzesz co ci się należy a nie kłaniasz się lekarzowi i nie znosisz wrednych pielęgniarek. Panuje merytokracja, tzn. promuje się dobrych pracowników (przynajmniej na podstawowych stanowiskach). Ludzie nie są wredni wobec siebie, żyją na luzie. Tam wszystko na razie działa w miarę normalnie a u nas czysta patologia w większości dziedzin życia społeczno-gospodarczego. Tu się nie da normalnie żyć, chyba, że będąc częścią lokalnych klik i grup interesów. Prawdziwa wolność polega na niezależności ekonomicznej i bezpieczeństwie socjalnym a III RP tego nie zapewniła Polakom.

oficer wywiadu na emeryturze

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png5.png2.png4.png8.png7.png