Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 10
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

"Profesorska kasta" w Sejmie zapowiedziała, że zagłosuje "przeciw" reformie Gowina, mimo dyscypliny klubowej. Rzecz jak dotąd bez precedensu

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,23538073,profesorska-kasta-w-sejmie-zapowiedziala-ze-zaglosuje-przeciw.html?disableRedirects=true

z.z

Uczelnie tworzą nie tylko mury (tak u nas w Polsce), ale i ludzie (u nas komuniści).

Trzeba wymienić naukowców i dopuścić młodą krew.

Polska ma niemądra konsytuacje...

Zbigniew

o co chodzi tym strajkującym studentom? Wykrzykują jakieś nie mające sensu hasła. Ich postulaty nie były z nikim konsultowane i są antydemokratyczne. Kto ich rozumie?

A kto ma wprowadzić te rewolucyjne zmiany??? Każda zmiana wymaga akceptacji komisji, głosowania w Sejmie, Senacie, podpisu Prezydenta. Wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany w polskiej nauce jest prawie niemożliwe, chyba że mówimy o powrocie do rozwiązań PZPRu, to oczywiście wszyscy popierają. Wszystkie rozwiązania wprowadzające konkurencyjność i jakiś sens do nauki poprzez zastosowania nauki na zewnątrz uniwersytetów budzą od razu sprzeciw. Jeżeli nie nastąpi wprowadzenie Ustawy 2.0, to w ciągu 5 lat najlepszy polski uniwersytet spadnie poniżej 1000 msc w rankingach światowych

y.

Zmiany muszą nastąpić, ale powinny być bardzie rewolucyjne. Te postulaty strajkujących są miałkie i wątpliwe.

O'can

ale profesorowie PiS nie chcą żadnych zmian

.

Problem w tym, że przytłaczająca większość postkomunistów przeszła do obozu euroentuzjastów, spod znaku liberalnej demokracji. Tylko wyjątkowo utrzymują więzi z Rosją. Ci ludzie potrafią się przystosować do sytuacji a marksistowskie elity unijne patrzą na nich przyjaźnie ze względu na pokrewieństwo ideologiczne. Gdyby zacząć czystki na większą skalę, odwołają się do instytucji unijnych na podstawie zagrożenia dla demokracji i rządów prawa w Polsce. pisze:

Szanowny bolszewiku, komuniści są zdrajcami Polski, a bezpieczeństwo państwa wymaga dekomunizacja. Główną transformacją szkolnictwa wyższego w Polsce powinna być poprawa jakości dydaktyki akademickiej i badań naukowych oraz wiedzy wymaganej w gospodarce. W następnej kolejności należy zweryfikować stopnie i tytuły naukowe uzyskane w drodze rozdawnictwa komunistycznego i mafii komunistycznej.

Ma pan racje, ze ten rząd PiS-u nie potrafi nawet przeprowadzić dekomunizacje nazw ulic, ale może się przełamie i usunie patologie w naszym kraju.

Patriota

jakie strajki na uczelniach, tych 20 osób siedzących na balkonie to jest strajk?

gdzie jest druga strona, adiunkci którzy czekali na zmiany, siedzą cicho z podkulonymi ogonami

https://wpolityce.pl/polityka/397702-nasz-wywiad-piotr-muller-o-ustawie-20-nie-sadze-by-byl-to-problem-w-obozie-zjednoczonej-prawicy

"Zgodnie z zamierzeniami ustawa będzie stopniowo wchodziła od października 2018 roku. Ustalenia w zakresie przegłosowania tej ustawy w Sejmie w przyszły tygodniu są aktualne."

ale opór przed zmianami posłów profesorów PiS jest duży:

https://dorzeczy.pl/kraj/66565/Pawlowicz-ostro-o-ustawie-Gowina-Pokazuje-kompleksy-autorow-nie-zaglosuje-za-nia.html

fos

przeciwko reformie Gowina protestują zwolennicy PiSu, którzy chcą powrotu do rozwiązań PZPRu, mocnej habilitacji, kolokwium habilitacyjnego, feudalnych uczelnianych rozwiązań, separacji od nauki światowej, budowy naukowego muru berlińskiego.

W naukach humanistycznych już wywalczyli powrót do kolokwium habilitacyjnego...

cc.

Problem w tym, że przytłaczająca większość postkomunistów przeszła do obozu euroentuzjastów, spod znaku liberalnej demokracji. Tylko wyjątkowo utrzymują więzi z Rosją. Ci ludzie potrafią się przystosować do sytuacji a marksistowskie elity unijne patrzą na nich przyjaźnie ze względu na pokrewieństwo ideologiczne. Gdyby zacząć czystki na większą skalę, odwołają się do instytucji unijnych na podstawie zagrożenia dla demokracji i rządów prawa w Polsce.

agent wywiadu na emeryturze

Czas na dekomunizacje w naszym kraju. Większość polaków widzi jakie maja apanaże komuniści. Pora aby odebrać im wszystkie przywileje i wyrzucić ich z uczelni, sadownictwa, urzędów i itd.

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png9.png4.png