Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Co tu kometowac, jak widać co Brexit wywołał. Niby to Europa kolonizowała inne kraje a teraz to przynajmniej na zachodzie wmawia sie tym ludziom że włąściwie to już tożsamość narodowa czy dominacja jednej kultury to przeszłość. Trochę to przypomina walkę developerów z mieszkańcami o ziemię.

UE należy do najwolniej rozwijających się regionów świata i dodatkowo spowalnia rozwój wyśrubowanymi normami emisji CO2. Ta organizacja zmierza do samozagłady posiłkując się teorią globalnego ocieplenia, feminizmu, freudyzmu, lewicowego internacjonalizmu i 100 tysiącami stron regulacji prawnych zapewniającymi krociowe zyski transnarodowemu kapitałowi. Kto nie pisze pozytywnie o UE nie zrobi większej kariery naukowej chociażby z powodu odrzucania artykułów w poważnych czasopismach. Kiedy czterech profesorów pisało kilkanaście lat temu o wadliwym zamyśle stworzenia strefy euro zablokowano im publikacje. Tymczasem UE przetrwa jeszcze tylko 10-14 lat.

Rozumiem

Liczba plam na słońcu radykalnie maleje a to oznacza poważne ochłodzenie Ziemi. Istnieje korelacja pomiędzy ochłodzeniem Ziemi a wydarzeniami politycznymi, jak np. wojny czy upadkami cywilizacji. Teoria wyniszczenia środowiska przez ludzi ma mało nagłaśnianą kontrteorię w postaci upadku produkcji rolnej w wyniku zmian klimatu (suchy i chłodny klimat).

ja docieplam dom

Wątek jest o tym, że pewne podejścia (teorie) w nauce stają się wiodące w związku z zapotrzebowaniem politycznym lub ideologicznym, np.

1. Neoliberalna teoria ekonomiczna zapewniająca krociowe zyski transnarodowym korporacjom.

2. Freudyzm to twór przedstawicieli szkoły frankfurckiej, którzy wypromowali ten kierunek jako "naukowy", ponieważ był potrzebny do tworzenia lewicowej ideologii.

3. Teoria końca historii Fukuyamy polegająca na zwycięstwie liberalnej demokracji i wolnego rynku w skali światowej. Facet został wypromowany przez siły polityczne, jego książka ma 20 tys. cytowań. Tymczasem Odnawia się dwubiegunowy świat w postaci sojuszu Chin i Rosji oraz innych niedemokratycznych państw azjatyckich skierowanego przeciwko Zachodowi.

sceptyk po 20 latach w zawodzie

O czym jest wątek

Przeciwnicy teorii globalnego ocieplenia twierdzą, że ziemia się ociepla w wyniku naturalnych i zachodzących cyklicznie procesów klimatycznych. Człowiek nie ma na nie wpływu. Nasza emisja CO2 jest nieznaczna w porównaniu z globalnymi procesami. Jeżeli natura zadecyduje o zniszczeniu nas i tak to zrobi. Wystarczy erupcja superwulkanu lub większy wybuch na słońcu niszczący sieć energetyczną.

the Earth does not care

Karczowanie lasów nie sprzyja fotosyntezie. Topniejąca Grenlandia może jest rozwiązaniem dla migrantów.

Teoria globalnego ocieplenia została stworzona za pieniądze ludzi z pewnym nastawieniem ideologicznym. Inni twierdzą, że chodzi o promocję pewnych interesów gospodarczych, np. o zbyt dla nadprodukcji energii elektrycznej w Niemczech. Teoria uzyskała status obiektywnej prawdy a tymczasem jeden wulkan na Islandii emituje 2/3 rocznej emisji CO2 całej populacji ludzkiej. Gwałtownie spada aktywność słońca a to zawsze oznacza ochłodzenie ziemi. Podsumowując: obecny cykl ochłodzenia ziemi potrwa do 2032 r. a wybuch większego wulkanu jeszcze zaostrzy chłód.Tyle na temat obiektywizmu nauki za pieniądze.

przedstawiciel nauk społecznych

Widzę, że Etyk poszedł po bandzie i postawił diagnozę upadku państwa polskiego. Gdy się spojrzy historycznie na rozbiory Polski, to trudno nie zauważyć analogii z obecna sytuacją w Polsce. Rząd składa się z jednego opozycjonisty (premier Morawiecki), spiskowców okrągłego stołu, komunistów i SB-eków. Ponadto opozycja donosi do Niemiec (UE), czyli są folksdojczami. Krótko mówiąc jest to typowa sytuacja do 5 rozbioru Polski.

Dyplomy naszych komunistycznych uczelni są nic nie warte.

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png8.png8.png4.png3.png9.png