Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Osobiście mnie to nie interesuje, ale jest to ciekawe. Zresztą jestem zwolennikiem idei prywatnych wydawnictw naukowych, aby można było cos opublikować. Teraz wydawnictwo uczelni są w rękach komunistów.

O'can

Jeśli chcesz opublikować coś na liście B lub monografię - to prześlij informacje do pani Joanny Gruby i powołaj się na mnie.

Pomożemy Ci opublikować się.

Arki

W dzisiejszych czasach można zaistnieć tylko przez Internet a w Polsce wydawnictwa i uczelnie zazwyczaj uniemożliwiają nawet podgląd publikowanych monografii a naukowiec traci prawa do rozpowszechniania - czysty zamordyzm. Pozostaje wydać samemu i zachować prawa autorskie. W usłudze gogle books zachodnie wydawnictwa udostępniają podgląd a polskie tylko tytuł.

nabuchodonozor

Nie, bo okres 6 miesięcy jest obligatoryjny. Student jest na straconej pozycji w Polsce.

Dziwne prawo, ale mamy uczelnie komunistyczne, więc nie należy się temu dziwić.

Wojtek

Jeżeli uczelnia we wskazanym terminie nie wyrazi zainteresowania publikacją, a absolwent opublikuje swoją pracę w innym wydawnictwie, to czy jest to równoznaczne z rezygnacją uczelni z praw majątkowych z tej publikacji?

Prawo do pierwszej publikacji

Prawo uczelni do pierwszej publikacji pracy dyplomowej powstaje z chwilą stworzenia tej pracy. Wynika to m.in. z regulacji art. 14 ustawy o prawach autorskich. Wskazany ustawowy, sześciomiesięczny termin pierwszej publikacji jest niewątpliwie długi, w szczególności, jeżeli student otrzymał propozycję publikacji za wynagrodzeniem. Prawo do pierwszej publikacji przysługuje uczelniom wyższym zarówno publicznym, jak i niepublicznym oraz odnosi się do prac studentów studiów dziennych i zaocznych. Zakres regulacji zawartych w przepisach ustawy o prawach autorskich obejmuje również niektórych szkół.

Komentator

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png9.png8.png