Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 21
Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

I po wyborach na stronie CK wyniki

:)

Szkoda, ze nie wprowadzono bardziej radykalnych zmian na uczelniach. Podobne zmiany wprowadzono w policji, gdzie następuje zmiana na kierowniczych stanowiskach, ale usuniętych oprawców komunistycznych nie zwalania się z pracy. Mnie jako studenta zastraszali jak i również moi profesorowie, później okazało się ze byli kapusiami, a niektórzy z nich do dzisiaj pracują i obejmują różne stanowiska.

Takie zmiany tez powinny być wprowadzone na uczelniach i zabronić osobom zatrudnionym przed 1989 roku oraz "kapusiom" po 1989r pełnienia jakikolwiek funkcji.

Odnośnie habilitacji, to całkowicie pana popieram i w moim przypadku miałem 5 autorskich publikacji z listy A. Pamiętajmy, że mamy ciągle komunistyczne uczelnie. Świat nauki kpi sobie z takich naukowców plagiatorów.

Pomimo tych zmian powinniśmy wywierać wpływ na dekomunizacje uczelni. Pozbędziemy się sędziów z Trybunału Konstytucyjnego i afer reprywatyzacyjnych

NZS

Zamieszcza to dwa razy bo może niektórzy forumowicze tylko w jedno miejsca zaglądają. Pani Joanno warto zamieścić to pod dekalogiem zmian by wszyscy wchodzący tam mogli się z tymi proponowanymi zmianami zapoznać

Na stronie MNISW prowadzone są konsultacje petycji warto się do proponowanych zmian odnieść

http://www.nauka.gov.pl/konsultacje/

Jak nic nie robimy to się nic nie dzieje i tkwimy w zastałości i ciągłym narzekaniu jak jest źle i źle. Trzeba ruszyć i fajnie, że dzieje się coś. Podobno ma zostać wprowadzony przepis, że habilitację może nadać Rektor uczelni w moim odczuciu będzie to złe bo tworzy to kolejne pole do manipulacji. Nie twierdzę, że to będzie się działo więc zaznaczam, że tworzy to pole do manipulowania przyznawanym tytułom naukowym dla specjalnie wybranych. Czyli daje się uprawnienia jeszcze komuś do nadania hab. ale co to daje skoro ten maluczki dalej nie będzie mógł być może otrzymać tej habilitacji. Po co ją utrzymywać na siłę, ja tego nie rozumiem. Skoro nauka w krajach Zachodni wspaniale rozwija się bez niej, nawet na Litwie kraju postsocjalistycznym się jej pozbyto i rozlicza się naukowców za wkład do nauki w postaci publikacji, i innych wartości naukowych które wzbogacają naukę. TYLKO jestem za tym by naukowiec był oceniany za samodzielną pracę nie tylko zespołową bo tworzą się całe fabryki dopisywaczy współautorów. By nie było tak, że ktoś kto ma władzę wymusza na współpracownikach dopisywanie siebie do wszystkiego co robią a potem chwali się wielkim (nieraz nieswoim) dorobkiem. Tu należałoby wprowadzić równowagę w ocenia pomiędzy dorobkiem samodzielnym i realizowanym w zespołach. Bo powstaną nowe patologie, które będą gorszę niż to co mamy !!!!!!!!!

Hm

Podoba się petycja poniżej, gratuluje autorowi. Jedno sprostowanie autorem ankiety jest dr Joanna Gruba :) ale inicjatorem są forumowicze tego forum a w artykule na wp wybrzmiewa innym kontekst :) śledze i wpieram mocno Panią Joannę ale ...... skoro walczymy o prawdę :) i zmianę :)

Wow im więcej petycji tym lepiej :)

No to nasze intelektualne rozważania i/lub dyskusje akademickie dały pozytywny odzew.

Panowie komuniści, prawdziwa nauka "wam" już podziękowała.

Patriota

Dopóki środowisko akademickie będzie zatomizowane bez gotowości do współpracy, dopóty dziać się będą "dziwne rzeczy"! Nie jestem ani zdumiony, ani oburzony, ani zaskoczony, ani zasmucony - jestem [...]. Pozdrawiam koleżanki i kolegów.pisze:

Ja widzę, że to środowisko (młodszych pracowników akad.) składa się głównie z minimalistów: byle tylko pozwolili mi tu pracować ("bo ja nic innego nie potrafię" - kilka razy już to słyszałem, ale nie słyszałem, żeby ktoś pytał czego należy się nauczyć, by ułożyć sobie życie zawodowe poza uczelnią), których umysły zostały przeorane przez komunę i mają komunistyczne nawyki (to dowodzi, że nie trzeba było żyć w komunie, żeby przyswoić sobie jej mentalność) - "najważniejsze to się nie narażać, nie podskakiwać, nie wychylać się. Jak będziemy grzeczni, to oni pozwolą nam tu pracować". Najważniejsze jest jak u Różewicza "to nic, ta nasza mała stabilizacja", a najbardziej paraliżuje ich strach przed utratą tego "nic".

pan vigo

Jest to bardzo przykre, ze rząd prawicowy tworzy nową komunistyczną mafię palantów w Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych.

Dalej będą nadawać stopnie i tytuły naukowe według złej i głupiej, nieobiektywnej ustawy. Wystarczy dopisać do ustawy obiektywne kryteria oraz usunąć komunistów i donosicieli z uczelni.

Po co nam komunistyczne uczelnie i komunistyczna Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych ?pisze:

1) Nie używaj w tym kontekście wyrażenia "bardzo przykre", bo to brzmi kuriozalnie. To tak jakby powiedzieć, że "to bardzo przykre, że komuniści mordowali i prześladowali opozycję niepodległościową".

2) to nie rząd tworzy mafię, tylko nieruchawość Gowina, jego karierowiczostwo i strach przed naruszeniem interesów sitwy pozwala na utrzymywanie tych mafijnych struktur

3) CK powinna być zlikwidowana od zaraz a pracownicy uczelni zlustrowani - otwarcie archiwów IPN (zbiór niejawny) może być źródłem wielu ciekawych informacji!

pan vigo

Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png6.png0.png9.png