Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 10
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Wszystko się liczy. ale w przypadku mężczyzn aby dziewczyna była zmysłowo -piękna.

O'can

Liczą się aspekty kulturowe bardziej niż biologiczne. Ludzie w każdej epoce coś sobie ubzdurają odnośnie wyglądu i to jest dla nich wyrocznią. Np. figura lalki Barbie obecnie jest modelem.

Jeden naukowiec podobno odbył stosunek ze studentką a ona potem rozpowiadała wśród koleżanek, że ma małego penisa. Stał się obiektem drwin na uczelni.

ehehe

Kodeks karny w art. 197 §1- 4 stanowi, że „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”. Karze pozbawienia wolności podlega także sprawca, który, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności lub dopuszcza się zgwałcenia wspólnie z inną osobą.

Molestowanie seksualne w miejscu pracy może mieć również znamiona przestępstwa określonego w art. 199 § 1 Kodeksu karnego. Doprowadzenie danej osoby – przez nadużycie stosunku zależności(np. służbowego) lub wykorzystanie krytycznego położenia – do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Prawo

Nie słyszałem, żeby wobec kogokolwiek wyciągnięto konsekwencje za molestowanie, a myślę, że tzw. profesorowie pozwalają sobie na wiele wobec studentek, doktorantek.

Przepisy przepisami, a postępuje się niemoralnie.

O'can

Przepis obowiązujący na uczelniach.

"Zasada poszanowania godności i tolerancji. Mając na uwadze godność i dobre imię

wszystkich członków społeczności akademickiej, uczelnie kierują się zasadami zaufania,

poszanowania i tolerancji dla wszelkich dopuszczonych prawem poglądów, postaw

i stylów życia. Przestrzegane jest prawo do prywatności, zaś spory rozstrzygane są

w drodze debaty pomiędzy stronami, które darzą się szacunkiem i uznają swoje prawa".

To jest bełkot, a pseudonaukowcy powinni zasiąść na krześle prawdy.

Komentator

Artykuł z interii jest z 2005 r. Czy coś się zmieniło w tej sprawie od tamtego czasu, czy raczej tradycyjnie, jak to na polskich uczelniach, upływ czasu nie ma znaczenia?

Na uczelniach zagranicznych sprawa romansu została uregulowana odpowiednimi przepisami. W Stanach Zjednoczonych wykładowca romansujący ze swoimi studentkami może zostać wyrzucony z uczelni.

W Polsce dopiero powstaje kodeks etyki dla uczelni. Pracami nad dokumentem kieruje ks. prof. Andrzej Szostek,

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uczucia/news-swiatly-przedmiot-pozadania,nId,397403#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uczucia/news-swiatly-przedmiot-pozadania,nId,397403#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

http://kobieta.interia.pl/uczucia/news-swiatly-przedmiot-pozadania,nId,397403

Komentator

DO PANA ROBERTA

Drogi Panie Robercie

Myślałam, że nasze relacje się już zakończyły. Ale jak widzę tęskni Pan za mną i uparcie zagląda na moją stronę i na moje Forum.

Ma Pan rację, mogę moderować Forum. Mało tego, mogę usuwać wpisy a nawet mogę zablokować Pana IP, tak, że nie będzie Pan miał możliwości dodania już żadnego komentarza.

Zastanawiam się co Pana tak tu przyciąga… I dlaczego akurat założony przeze mnie temat tak Pana poruszył.

Panie Robercie, nie jest Pan przeze mnie mile widziany na tym Forum. Proszę wylewać swoją niezaspokojoną ciekawość gdzie indziej. Internet jest pojemny, z pewnością znajdzie Pan swoje miejsce.

Tymczasem wyłączyłam Pan ostatni komentarz. Proszę się nie wysilać na pisanie kolejnych.

Żegnam :)

jgruba
32
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 09:45:39
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png7.png4.png0.png3.png3.png