Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Tegoroczna ocena jednostek była w dużej mierze kontynuacją poprzedniej, ponieważ w strukturze oceny zachowano cztery kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty tej działalności.

Zbyszek

Dziwny jest punkt 4, który brzmi

4. promowanie postaw etycznych i projakościowych, profesjonalizmu, bezstronności w podejmowanych działaniach,

Na uczelniach komunistycznych w Polsce żadne określenie nie funkcjonuje, bo to fikcja. Proszę zwrócić uwagę na jeżyk. Akredytacją uczelni wyższych zajmuje się Polska Komisja Akredytacyjna.

Darek

Od kiedy wprowadzono efekty kształcenia u mnie zmienia się tabelka sylabusa co roku i osiągnęła już wielkość kilku stron. Każdego szlag trafia na początku roku, bo zaczyna się od sylabusów a nie treści wykładów i ćwiczeń. Przy wprowadzaniu profilu praktycznego trzeba było zrobić od razu sylabusy na trzy lata. Podobnie ma się sprawa z opracowywaniem efektów na kierunki - coraz bardziej skomplikowane formularze. Rośnie lawinowo liczba formularzy do wypełnienia, np. sprawozdanie z realizacji efektów kształcenia. Wzrasta ilość pracy papierkowej czyli pozornej, co odbywa się kosztem np. publikacji.

wyrobnik systemu

Oto kilka słów odnośnie PKA:

Polska Komisja Akredytacyjna, kierując się dobrem społecznym, a w szczególności odpowiedzialnością wobec interesariuszy, wykazuje szczególną dbałość o utrzymanie standardów jakości podczas wykonywania zadań związanych z zapewnianiem wysokiej jakości kształcenia w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego.

Komisja przyjmuje podejście projakościowe we wszystkich podejmowanych przez siebie działaniach, a także wyznacza cele jakościowe, uznając za swoją powinność ciągłe doskonalenie czynników, objętych procesami wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością, mających wpływ na realizację tych celów.

http://www.pka.edu.pl/polityka-jakosci-pka/

Czy PKA ma sens ?

Komentator

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png6.png9.png