Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 14
Wyświetla od 1 do 10 z 15 pozycji.

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin 500mg Capsules For Sale</a> gyi.lipe.habilitacja.eu.jum.kf http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

azaraweguwic

Grupka bezmyślnych ludzi ułożyła sobie na torcie swastykę z wafelków i nagle media głównego nurtu odtrąbiły istnienie faszyzmu w Polsce, czemu partia rządząca jest winna, ponieważ stworzyła klimat przyzwolenia.

Jak to się ma do sytuacji na Ukrainie, gdzie istnieją neofaszystowskie partie oraz oddziały zbrojne? Dlaczego media głównego nurtu europejskiego nie biją na alarm? Kto jest chociaż trochę zorientowany ten zna odpowiedź.

x-rays

Co do człowieka niesłusznie skazanego na 25 lat, kulisy sprawy wskazują, że była to ustawka (przestępstwo sądowe), ponieważ faktyczny sprawca pochodził z bogatej i wpływowej rodziny, która zapewniła mu ochronę. Mój ojciec zawsze bał się urzędów i sądów w Polsce ludowej, a ja się z tego śmiałem po 1989 r. Teraz widać, że miał rację. W trzeciej RP można zostać wrobionym jak w komunizmie lub współczesnej Rosji. Urzędnicy nie są lepsi jeżeli mają interes w pognębieniu obywatela a sądy administracyjne im pomagają.

!

Kiedyś okradli nas Niemcy (II Wojna Swiatowa) i Rosjanie (II Wojna Swiatowa+epoka komunizmu), a dzisiaj - komuniści.

Rząd powinien zmienić prawo i prześwietlić wszystkie majątki, ale łatwiej byłoby przeprowadzić dekomunizację.

Szkoda, ze UE szantażuje nas fikcyjną praworządność (tj. określenie niezdefiniowane) i chce odciąć od kasy. Oczywiście pieniądze o których mowa są śmieszne.

Zgadzam się z poniższym postem.

bez_prawnik

Po 1989 r. potworzyły się lokalne "mafie", z którymi nie wygrasz nawet w sądzie, ponieważ mają swoje dojścia do policji, prokuratorów, sędziów, urzędów skarbowych. Wiadomo, że w działalności takich mafii chodzi o pieniądze, ale walka z korupcją zawsze szła bardzo opornie w tym kraju. W sejmie przez ponad 25 lat nie przeszła ustawa antykorupcyjna pozwalająca na odbieranie majątków nawet po przekazaniu ich rodzinie. Kara się dającego łapówkę a powinien on być zwolniony z odpowiedzialności, aby skutecznie walczyć z korupcją. Urzędy skarbowe interesują się tylko wybranymi osobami w zakresie nieudokumentowanych dochodów, np. zwolnieni od kontroli są lekarze.

polska transformacja to nie był sukces

W procesie poszlakowym homo-sovieticus skazał na 25 lat niewinną osobę. Wyszedł po 18 lat, bo jest niewinny. Mamy bezprawie w Polsce. Lepiej jest wprowadzić amnestię i zwolnić wszystkich sędziów, prokuratorów i adwokatów oraz pokrewnych zawodów.

bez_prawnik

Czy Balcerowicz to wielki reformator? Prof. Kieżun w swojej "Patologii transformacji" oraz w Internecie twierdzi, że polscy ekonomiści wiedzieli o katastrofalnych skutkach proponowanych reform i dlatego nie było chętnego do ich przeprowadzenia. Zgodził się przeciętnie wykształcony doktor, aby zrealizować ten plan Sorosa-Sachsa zwany w Polsce planem Balcerowicza. Z tym planem było związane środowisko Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności a pośrednio PO, dlatego próby podważania rezultatów reform gospodarczych spotykają się z agresywnym odporem w kraju i za granicą.

Sukces osiągnęła Słowenia, która zdecydowanie odrzuciła neoliberalne reformy i w rezultacie dzisiaj ma o 80% wyższy PKB na głowę.

nie-leming

Właśnie mamy kolejną odsłonę protekcjonistycznych praktyk USA w zakresie polityki handlowej. Oni zawsze chronili swój rynek a nam nakazali od 1990 r. zupełnie otworzyć granice dla obcych towarów w zamian za fikcyjne "oddłużenie", tzn. anulowanie niespłacalnej części długów. to był gwóźdź do trumny polskiej gospodarki, która była 12 potęgą przemysłową świata za Gierka. Bogate państwa chronią własne rynki a zmuszają biedniejszych do otwarcia się na ich towary. Na tej samej zasadzie skonstruowano umowę stowarzyszeniową z UE, która zawierała szereg niekorzystnych ustaleń, np. chroniła te sektory gospodarek zachodnich, który byłyby najbardziej narażone na naszą konkurencję (przemysł stalowy, ciężki).

Zachód pomaga?

Największe kłamstwo w debacie publicznej polega na twierdzeniu, że Zachód nam pomógł po 1990 r. w rezultacie czego osiągnęliśmy największy w historii ludzkości sukces gospodarczy i cywilizacyjny. To oczywista bzdura, ponieważ Zachód pomógł przede wszystkim sobie a Polska pozostaje w tej samej grupie państw średnio rozwiniętych od epoki Gierka.

Po 28 latach pomocy Zachodu Polska to w znacznej mierze kraj biednych frustratów, których nie obchodzą wzniosłe rozważania o demokracji i praworządności. Na prowincji zarabia się 2500 zł a renta/emerytura wynosi 1200-1500 zł. Likwidacja prowincjonalnej bazy przemysłowej w latach 90 XX w. doprowadziła do powstania kilkumilionowej rzeszy ludzi przegranych. Zachodni analitycy tego nie widzą, że ludzie walczą o byt a na demokracji, którą utożsamiali z wysokim poziomem życia się zawiedli. Koszty mieszkania są dwukrotnie wyższe w Polsce niż na Zachodzie uwzględniając siłę nabywczą Polaka. Na ogrzewanie Polak wydaje 6% dochodu a na Zachodzie jest to 3%, itd. Po opłaceniu stałych rachunków na przyjemności pozostaje niewiele...

ekonomista

Pani Joanno, niestety ale nie byłem autorem tego postu nt. German death camps. Ale skoro jesteśmy przy temacie to Izrael odpuszcza Polakom i zajmuje się swoimi problemami np. syjonizmem czyli straszenie żydów holokaustem aby nie emigrowali z swojego państwa. Mimo to Żydzi uciekają z swojego kraju i nie chcą służyć w wojsku.

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 15 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png3.png9.png9.png7.png5.png