Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Starsza profesura utrzymuje, że jest najlepsza. To typowe gerontokratyczne zadufanie. Nie zauważają, że świat poszedł bardzo szybko do przodu a oni są ludźmi starej epoki, w której jednym z kryteriów awansu było popieranie poprzedniego ustroju.

;

Ze wspomnianych poniżej powodów uważam, że większą sztuką jest zrobić komercyjny użytek z wiedzy niż awansować w tym towarzystwie wzajemnej adoracji.

Nigdy na drodze naukowej nie spotkałem mądrego profesora. Na studiach doktoranckich doszedłem do wniosku, że profesor jest nieukiem i hochsztaplerem.

Opozycjonista

Mój promotor pracy doktorskiej powiedział w obecności kilkudziesięciu osób, że profesorem w Polsce może zostać osoba o przeciętnej inteligencji.

13 08

Szanowny Panie,

zapewniam, że to nie tylko przywilej tego kierunku:))

Politolog...

:)

prof. lub dr hab. ma bardzo wąską specjalizację w zakresie prac awansowych - taka jest natura współczesnej nauki (ale jak już osiągnie tytuły nagle jest specjalistą na poziomie profesora od wszystkiego). I pewnie dlatego recenzenci w przewodach habilitacyjnych nie zawsze są zorientowani w tematyce rozprawy a członkowie Rady Wydziału to w większości dyletanci w temacie.

profesor to ma klawe życie, jak cysorz

Zapoznałem się ze słynną tzw. opinią "nie będąc specjalistą". Jej lektura uświadomiła mi, że w pedagogice nawet osoby cierpiące na upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim mogą zrobić zawrotną karierę naukową...

prof. Józef Beton Jr.

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png7.png2.png