Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Zachód nie interweniuje w sprawie naszych uczelni, bo nasze państwo ma być słabe bez inteligentów.

Rządy komunistyczne założyli swoje uczelnie pozbawione nauki, a po 1989r aż do dzisiaj stan ten nadal utrzymuje się. To jest chichot historii.

Prawda

25 lat temu myślałem naiwnie, że Zachód walczy z "komuną". Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po obaleniu "komuny" Zachód wcale nie zabrał się za eliminowanie z życia publicznego w Polsce byłych komunistów. Dopiero z czasem zrozumiałem, że Zachód walczył o realizację swoich interesów (strefy wpływów, ekspansja kapitału) a nie walczył z komunistami. Postkomuniści są ideowo pokrewni lewicującym elitom zachodnioeuropejskim a ponadto po obaleniu systemu okazali się być użyteczni. Stąd kwestia dekomunizacji nigdy nie była ważna dla Zachodu i UE, podobnie dekomunizacja uczelni. Zachód nie interweniuje na zasadzie walki ze złem, dyktaturą, komunizmem tylko zgodnie ze swoimi aktualnymi interesami. Rząd PIS narusza te interesy, dlatego rozpoczęła się pełzająca interwencja w Polsce.

patriota +

Zachód interweniuje, gdy zmiany w Polsce idą w dobrą stronę

b.

Widzimy próby recenzowania wielu ustaw w Polsce i wielu polityk rządu, ale nauki to nie dotyczy, chociaż system szkolnictwa wyższego jest archaiczny i niewydolny. Odpowiedź jest prosta, ten system nie zagraża jakimkolwiek interesom Zachodu (np. państwa, prywatny kapitał) a zatem nie jest on przedmiotem zainteresowania. Co więcej, jego reforma stanowiłaby zagrożenie, np. w zakresie nowych technologii i konkurencji ze strony polskiego przemysłu. Naukowcy krytykujący charakter relacji Polska - Zachód są zmarginalizowani (prof. Kieżun ze swoją książką "Patologia transformacji" jest wyjątkiem od reguły). Na razie niema żadnego poważnego ośrodka wpływu lub władzy zainteresowanego zmianami.

przystosowany

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png9.png0.png4.png