Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 25
Wyświetla od 1 do 10 z 26 pozycji.

Dokonał się kolejny akt zaprzeczający propagandzie wyborczej partii rządzącej. Już drugi raz ingerowano w ustawę o IPN niezgodnie z polskim interesem narodowym. Tym razem zostanie niedopuszczone karanie kłamstwa wołyńskiego, a sprawę do TK skierował sam prezydent.

Warto także dodać, że naukowcy o kresowej orientacji są izolowani. Prawie nie są dopuszczani do telewizji publicznej a istnieją w sferze publicznej tylko dzięki Internetowi.

Oto wycinek z najnowszego podręcznika do historii Ukrainy: „historyczna i realna sprawiedliwość, która była po stronie Ukraińców, spotkała się z nieustępliwością polskich mieszkańców kraju, którzy również uważali te tereny za swoją ojczyznę”

Szerzej o sprawie na portalu kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-klotnia-o-kolaboracje-ukraincow-w-podreczniku-historii-historycy-napisali-list-otwarty/

kresowiak bez głosu w III RP

Słowa prof. Wielomskiego:

"Czy wierzy Pan, że CIA i wywiady innych krajów zachodnich w l. 1944-1989 po to inwestowały pieniądze w opozycję antykomunistyczną, aby wyrosła z niej racjonalna polska klasa polityczna, stojąca na straży polskich interesów? Odpowiedź na to pytanie objaśnia zasadniczy podział sceny politycznej, konstytuujący istotę sporu współczesnej Polski: na tych, którzy słuchają Berlina i na tych, którzy słuchają Waszyngtonu"

https://kresy.pl/publicystyka/w-polsce-nawet-hasla-patriotyczne-powtarzane-sa-w-zagranicznym-interesie/

POdPIS

Na cmentarzu łyczakowskim bracia ze wschodu zasłonili lwy pudłami z płyt wiórowych. jest to sankcja i pstryczek ostatnie działania polskie związane z krytyka banderyzmu i podważanie legalności upamiętnień "bojowników" w Polsce. Ktoś dokonał sabotażu i częściowo zniszczył pudła dla lwów. Oto obraz naszego pojednania forsowanego przez polityków.

wnuk kresowiaka

Dzisiaj rocznica krwawej niedzieli na Kresach – 11 lipca 1943 roku. Warto wysłuchać opinii prof. Osadczuka (oczywiście agenta Putina) na temat współczesnych relacji z braćmi ze wschodu w kontekście ludobójstwa.

http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-30062018

Polak spod Lwowa

Zanim wstaniemy z tych kolan to nas powali szybsze tępo życia z Azji.

Polska cofnęła się pod naporem zewnętrznych sił ingerujących w polski proces legislacyjny. Ustawa o IPN została zmieniona bez czekania na orzeczenie TK w tej sprawie. Zachowano zapisy dotyczące zbrodni na kresach w latach 1943-1945.

iluminat

Rok temu w Hruszowicach rozebrano zdaniem polskiej strony nielegalny pomnik UPA. Jako retorsje strona ukraińska wstrzymała ekshumacje polskich ofiar u siebie. Własnie zakończono ekshumacje w Hruszowicach i nie znaleziono tam ofiar UPA. Ukraińscy oficjele nie uznają ekshumacji i obstają przy swoim stanowisku, żądając legalizacji wszystkich upamiętnień UPA w Polsce oraz odbudowy rozebranego pomnika.

Przedstawiciele upadłego państwa o gospodarce wielkości 25% polskiego PKB dyktują nam warunki. Tymczasem małe Węgry zastosowały już cały szereg sankcji wobec Ukrainy, aby wymusić realizację interesów swoich i swojej mniejszości na Ukrainie.

prawdziwy patriota

A minister Gowin z pochlebstwem homo-sovieticus cieszy się, ze proponuje komunistyczne, antynaukowe uczelnie. Podkreśla On, ze będzie konsultował swoje rozporządzenia z homo-sovieticus.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C28141%2Cgowin-o-reformie-szkolnictwa-teraz-bedziemy-konsultowac-rozporzadzenia.html

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 26 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png9.png4.png0.png6.png7.png