Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 8
Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

A co można było zrobić, aby obalić komunę? System sam się zawalił w końcu, bo był niewydolny a elita pogrobowców solidarności twierdzi, że to ich zasługa i dlatego mają legitymację do opływania w dostatki do końca swoich dni. Podobnie obecny system nauki upadnie dopiero pod wpływem jakiegoś poważnego wstrząsu (np. zmiana układu politycznego) a nie działań zbuntowanych adiunktów, których można łatwo spacyfikować.

xenos

do adiunktów:

ale co zrobiłeś żeby to zmienić, nic? Biernie popierasz istniejący stan jak ten profesor? Może liczysz, że to właśnie ty zrobisz habilitację i wejdziesz do zaczarowanego kręgu neo-komunistów XXI-wieku? Co wtedy, jak zajadle będziesz bronić habilitacji?

a inni zgromadzeni tutaj, co zrobiliście? Patrzenie na załamanych adiunktów przyprawia o zgrozę, ale nikt nic nie robi.

Minister Gowin próbuje, zobaczymy co z tego wyjdzie... dla prywaty kilku profesorów wszystko może trwać jeszcze przez długie lata...

.

Zgadzam się z poniższymi postami, ze habilitacja i profesura są patologiami na naszych uczelniach.

Darek

ale nadal uczestniczy w tym procederze... i nadal przykłada do tego rękę...

można podać wiele przykładów prawdziwych nieszczęść spowodowanych utrzymaniem habilitacji...

dla prywaty kilku profesorów zasiadających w Sejmie habilitacja jest utrzymywana...

.

Pewien profesor opowiadał, że podczas kolokwium adiunkt dostał zawału i po kilku dniach zszedł. Od tego czasu ten profesor stara się być łagodny na kolokwiach, ponieważ nie chce przykładać ręki do nieludzkiego procederu.

anonim

Więcej optymizmu i uśmiechu.

O'can

Dlaczego warto być optymistą

Gdy jesteś uśmiechnięta/y, pogodna, pełna wiary we własne siły, to:

Mózg pracuje sprawniej i wydajniej. Twój organizm produkuje więcej adrenaliny, która zwiększa czujność i uwagę, poprawia pamięć i kojarzenie, wpływa na zdolność uczenia się i kreatywność. Sprawia, że jesteś bardziej twórcza/y, szybciej podejmujesz decyzje i rozwiązujesz problemy.

Komentator

Nie ma sprawiedliwości na ziemi, ale będzie w niebie

Jeżeli ktoś zapracowuje się przez kilkanaście najbardziej aktywnych lat w życiu a potem uwalają go na kolokwium to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że przedwcześnie zejdzie. W każdym razie na pewno pożyje krócej. Tym bardziej, że takich doświadczonych doktorów dotychczas eliminowano z pracy a powinni zostawać starszymi wykładowcami.

~

Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png2.png9.png