Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Cztery kryteria do oceny jednostek naukowych mają charakter czysto Polski. Należy pokreślić, ze likwidacja habilitacji i profesury tytularnej usuwa II kryterium oraz całkowicie zmienia ich kategorię.

Asia

Faktycznie warunki kategoryzacji były ustawione, bo porównując wyniki oznaczone w kolumnie pod nazwą kat.1 (artykuły, monografie, patent itd.) widać wyraźny przekręt ministra Gowina. Uwzględniając tylko ten wskaźnik, który jest najbardziej naukowy i obiektywny, to zdecydowana większość jednostek naukowych skończyłaby z kategorią C, a nie tak jak teraz posiadają A+. Nie wspominając o kompatybilności naszych uczelni z zachodnimi.

To jest największa afera ministra, który pod wpływem własnej wizji psuje oraz wypacza istotę sprawiedliwości i obiektywności na uczelniach.

Jednostce naukowej przysługuje prawo odwołania od decyzji w pierwszej instancji.

O'can

Zauważyłem, ze ministerstwo dla kategoryzacji jednostek naukowych przedstawia dziwne wyniki. Dotyczy to głównie przyznawania kategorii A+ dla Wydziałów Prawa. Jeśli statystycznie zanalizuje się, to będzie można wykryć kolejną aferę.

Wacław

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png4.png7.png