Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 21
Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

A co powiesz Darku na fikcyjne grupy na realnych polskich uczelniach otwierane dla aparatu partyjnego, aby ten mógł się "wykształcić". Wtedy poziom był raczej wysoki a aparatczycy w takich grupach nie musieli nawet chodzić, aby otrzymać po 5 latach magistra. W tym kraju zasady merytokracji zawsze obowiązywały głównie maluczkich i naiwnych. Po 1989 r. niewiele się zmieniło.pisze:

Jest to przykre. Wiem, ze na uczelniach ciągle rozbudowywane są struktury aparatu PRL. Rosjanie wcześniej zrobili i wprowadzali na nasze uczelnie agentów z doktoratami. Ponadto na uczelni Kopernika obecnie zamówiono prenumeratę Gazety Wyborczej Michnika.

Mamy szał czerwonych ciał.

Darek

... a tymczasem, zaklinając rzeczywistość (i tym samym mącąc ludziom w głowach), wiceminister MNiSW (przed chwilą w Tok FM) zapewnia - mocno podkreślając - że Ustawa 2.0 jest szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim i wprowadzi zmiany, które zmienią raz na zawsze polskie szkolnictwo wyższe. Nic nowego, powiecie Państwo, ale ludzie w to wierzą... Proszę zwrócić uwagę, opozycja właściwie nie krytykuje Gowina - a może coś mi umknęło??

AD

A co powiesz Darku na fikcyjne grupy na realnych polskich uczelniach otwierane dla aparatu partyjnego, aby ten mógł się "wykształcić". Wtedy poziom był raczej wysoki a aparatczycy w takich grupach nie musieli nawet chodzić, aby otrzymać po 5 latach magistra. W tym kraju zasady merytokracji zawsze obowiązywały głównie maluczkich i naiwnych. Po 1989 r. niewiele się zmieniło.

podwójne standardy

Popieram apel o podjęcie śmiałych decyzji wprowadzenia ustawowego zakazu zajmowania kierowniczych stanowisk profesorskich na wyższych uczelniach i w szkołach wszystkich szczebli przez byłych członków PZPR, w tym funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i jej agentury.

Popieram również napisanie ustawy, która jednym aktem prawnym anuluje wszystkie dyplomy nadane przez Akademię Spraw Wewnętrznych, Wyższą Szkołę Nauk Społecznych przy KC PZPR – późniejszą Akademię Nauk Społecznych, Wojskową Akademię Polityczną im. F. Dzierżyńskiego oraz dyplomy nadane obywatelom polskim przez odpowiedniki tych „uczelni” w Związku Sowieckim i krajach satelickich.

Darek

Proponowałbym wysłać taki list do wielkich tego "świata" i poszerzając go o problem patologicznej kategoryzacji jednostek naukowych.

O'can

No właśnie Patriota pyta co z listem do Prezyfenta i innyvh ważnych tego świata?

Cejrowski ostro o prezydencie Dudzie. „Albo durny, albo nasłany albo resortowe dziecko”

link

http://wmeritum.pl/tym-razem-cejrowski-przesadzil-ostro-o-prezydencie-dudzie-durny-naslany/205701

Cejrowski powinien dodać jeszcze - lewe profesury czyli falszywe profesury z nominacji prezydenta.

on

My tu gadu, gadu, a co z tym listem do prezydenta piszemy czy nie ?

Patriota

Prezydent po zakończeniu kadencji przechodzi na emeryturę, a wiec ma zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

j23

Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png6.png5.png0.png0.png