Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Szkoda, ze p. Kaczynski nie widzi problemów w szkolnictwie wyższym. Ostatnio Prezydent Duda broni patologii w sądach, a dzięki temu Warszawa staje się miastem duchów.

Wszystkie te problemy można łatwo rozwiązać wystarczy prosta dekomunizacja, a jako państwo zyskamy.

O'can

Jest to dobry krok w kierunku dekomunizacji. Uczelnia nie mogą być ostoją czy parawanem komunizmu.

Skoro prawda jest przekazywana studentom, to sam nauczyciel nie może łamać zasad etyki. Z tego względu nowa ustawa będzie blokowała awanse takim obłudnikom. W tej ustawie na razie nie przewiduje się dekomunizacji, tylko lustrację na stanowiska dziekanów, rektorów i inne.

Obecnie kandydaci mogli napisać, ze współpracowali i pomimo tego pełnić funkcje na uczelni.

W nowej ustawie - będzie to niemożliwe.

Brak dekomunizacji w sądach doprowadziło do kradzieży kamienic i sędziowie pomyli pojęcia niezawisłości z nietykalnością. Mało tego nadal kradną. Z drugiej strony okradali nas Holendrzy - około 150 miliardów, Niemcy - 59 miliardów i inne państwa.

W Polsce dojrzała już sytuacja do przeprowadzenia dekomunizacji, bo w przeciwnym przypadku będziemy nadal krajem kolonialnym.

x

Znowu gadka o dekomunizacji. Nie ma prawnych możliwości usunięcia z uczelni byłych członków PZPR. Jedyne co można by zrobić to zreformować system tak, aby wszyscy dziadkowie, bez względu na proweniencję stracili pozycję. Jest to o tyle uzasadnione, że oni wszyscy są tacy sami - wykorzystują system dla swoich celów, żyjąc wygodnie na koszt podatnika.

naiwna dekomunizacja

Jarosław Gowin zaapelował o autolustrację we władzach uczelni wyższych.

http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1858928,Jaroslaw-Gowin-zaapelowal-o-autolustracje-we-wladzach-uczelni-wyzszych

Cytat:

"dekomunizacja jest pojęciem szerszym niż lustracja. - Lustracja dotyczy tajnych współpracowników służb PRL-u. Z kolei dekomunizacja to kwestia odcięcia od wysokich urzędów osób, które były zaangażowane w ogóle w system totalitarny w wysokich urzędach państwowych".

Arki

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png0.png4.png5.png4.png