Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Doktoraty, habilitacje i profesury są zamawiane i ustalane przez układ patologiczny rządzący uczelnią. Najmniej kontrowersyjne są doktoraty, ale za to są one pisane na żenującym poziomie.

Naukowiec stał się zawodem agenturalno-komunistycznym, jak nie masz ich plemników to uczelnie są zamknięte dla Ciebie.

To jest ciągle dziwne, ze rząd milczy w tej sprawie i utrzymuje przywileje emerytalne dla profesorów komunistycznych (t. emerytura+placa).

Minister Gowin dalej jest zwolennikiem, ze uczelnie same się oczyszczą z komunizmu.

Tkwi pan w błędzie.

j23

ludzie mający zadatki na pradziwych naukowców na pewno nie myślą o habilitacji i nie mają predyspozycji do jej zrobienia, dlatego są usuwani z polskich uczelni. Habilitacja mówi o umiejętności zarządzania innymi ludźmi, obejmowania przeróżnych stanowisk, zasiadania w radach i gremiach. Dlatego naukowcy z innych państw UE, również Ameryki, Azji (nie Rosji), Afryki są zasadniczo różni od polskich naukowców. Nasi naukowcy stanowią kadrę zarządczą

.

Naukę polską zbyt często okupują oportuniści, którzy chcą pobierać pieniądze a nie pracować naukowo. Ludzie mający zadatki na prawdziwych naukowców zazwyczaj nawet nie są dopuszczani do zawodu.

szydzący cynik

Tyle niesprawiedliwości i kłamstwa jest na uczelniach. Nawet Europejska karta naukowca

http://www.nauka.gov.pl/europejska-karta-naukowca/#Zasady_etyczne

jest nieprzestrzegana.

aidzstad

Grupa Rozdająca Habilitacje znowu w akcji

https://doktrynalia.wordpress.com/2015/09/10/grupa-rozdajaca-habilitacje-znowu-w-akcji/

Dostęp do informacji o konkursach na uczelniach

https://nfaetyka.wordpress.com/category/sprawy-sadowe/

Sprawy w NSA

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/nsa-rektor-musi-byc-praworzadny

http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/828258,rektorzy-szykuja-wlasna-ustawe-chca-wiekszej-autonomii-uczelni.html

x

W Polsce faktycznie jest łamana praworządność na uczelniach.

W Unii Europejskiej praworządność jest określeniem wieloznacznym. Praworządność może być formalna i w ogólności dotyczy przestrzegania prawa, procedur administracji państwa względem obywateli. W tym ujęciu praworządność należy rozumieć jako faszyzm czy komunizm.

Praworządność materialna oznacza przestrzeganie prawa, przepisów kompetencyjnych, procedur administracji względem obywateli i odwrotnie. Używa się tu pojęć demokracja i solidarność.

W konstytucji PRL praworządność jest kontrolowana m.in. przez NIK i Trybunał Stanu. Z tego niezbicie wynika, ze obecnie praworządność na uczelniach jest nagminnie łamana.

Oto link do dyskusji:

http://prawo.vagla.pl/node/8970

Alberto

Polska nie jest państwem praworządnym w zakresie funkcjonowania szkolnictwa wyższego a UE milczy. Właśnie trwają prace nad nową ustawą i jest dobra okazja, aby się wmieszać w jej redakcję. Wcześniej urzędnicy unijni komentowali nawet projekty ustaw, teraz nabrali wody w usta. Jak to rozumieć? Nauka w Polsce nie obchodzi nikogo, a przecież wchodzi tutaj w grę wykorzystanie funduszy unijnych i realizacja strategii organizacji w zakresie konkurencyjności i innowacyjności.

szydzacy cynik

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png0.png4.png7.png8.png