Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 86
Wyświetla od 1 do 10 z 86 pozycji.

Co za bazdury poniżej ktoś tu wkleja

Pod jakim adresem można znaleźć wersję ustawy, która poszła do rządu 22 stycznia? Czy podtrzymano wyprowadzenie pedagogiki z prowincjonalnych uczelni?

gniewosz

Rektorzy, którym według reformy poszerzy się autonomia w zarządzaniu uczelnią, mają otrzymywać 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego. Mają oni również decydować o przedłużeniu umowy bądź zwolnieniu nauczyciela akademickiego. Jawny ma być proces przyjmowania do pracy takich osób na uczelniach publicznych, jawne mają być też argumenty "za" i "przeciw" w postępowaniu konkursowym. Pierwsza umowa o pracę z nauczycielem akademickim w danej uczelni będzie zawierana na czas nieokreślony albo określony na okres do 4 lat.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Takich-zarobkow-dla-naukowcow-chce-minister-Gowin-4009807.html

Komentator

Niestety, ale przykro jest stwierdzić, że są to zmiany bez zmian na uczelniach, a konkursy to nadal wielka LIPA.

O'can

Tak naprawdę nie dziwię się, że nie ma wewnątrz uczelni opozycji wobec wszechobecnej tam bezczelności i bezprawia. Opozycjoniści szybko znajdują się za burtą. Interwencja musi przyjść z zewnątrz.

taki oto konkurs - wymagania stawiane kandydatom: "obcokrajowiec". Czyż to nie dyskryminacja???

http://www.bazaogloszen.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_01/5d598ee3cfaecb3bebbdc69a0aca3b75.pdfpisze:

W tej branży oligarchia mnóstwo rzeczy załatwia "na rympał" z nadzieją, że nikt nie ośmieli się zaprotestować i ewentualnie pójść do sądu. I mają rację, bo większość ludzi w tym środowisku jest tak zastraszona i tak bardzo pragną pracować i awansować na uczelni, że będą tylko zgrzytać zębami i nic nie zrobią.

taki oto konkurs - wymagania stawiane kandydatom: "obcokrajowiec". Czyż to nie dyskryminacja???

http://www.bazaogloszen.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_01/5d598ee3cfaecb3bebbdc69a0aca3b75.pdf

Zostałeś ofiarą hejtu w Internecie? Denerwują cię fake newsy? Niewykluczone, że wkrótce będziesz mógł bronić się w sądzie 24-godzinnym.

https://www.spidersweb.pl/2017/11/sady-24-godzinne-hejt-fake-news.html

Prawda

Oj panie Robercie chyba panu woreczek żółciowy pękł.

Wspierający

P. Robert pisze:

I ja jestem zwolennikiem naprawy niemoralnych postaw w nauce, a wszelkie dywergencje między tym jak powinno być, a tym jak jest, powinny zostać bezwzględnie wyjaśnione i poprawione, bez względu na osobę.

pisze:

Ale trudno jest umoralnić osobę, która ma w genach, ba w DNA, zakodowaną nieetyczną postawę (np. qmunista)

Demko

Wyświetla od 1 do 10 z 86 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png1.png3.png9.png7.png1.png