Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 14
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin Online</a> siw.cehp.habilitacja.eu.rud.yz http://mewkid.net/order-amoxicillin/

udsuufit

Trump nic nie wie o Polsce. jakby mu doradcy nie pokazali na mapie i nie napisali przemówienia to popełniłby totalny blamaż. Ciągle liczymy na amerykańską pomoc. Tymczasem USA już nam pomogły w latach 90 XX w. w reformach gospodarczych z wiadomym skutkiem (m.in. katastrofa demograficzna i likwidacja uczelni wyższych 20 lat później).pisze:

Amerykanie biznes maja we krwi. W przypadku Polski, to doradca "Saks" zażartował sobie, a dr Balcerowicz to zrealizował.

W tym czasie państwo Polska zbankrutowała. Amerykanie pomogli nam w taki sam sposób jak Anglikom i Niemcom po wojnie, czyli ustabilizowanie waluty (pensja 100$)

Amerykanie chcą nam sprzedawać gaz, bo chcą podwyższyć cenny u siebie. Brazylii tak pomagali, ze zadłużyli ich na 100 miliardów dolarów i uciekli.

Amerykanie są nam potrzebni jedynie do obrony kraju, a jakie będziemy mieli baterie przeciwlotniczą to sami sobie damy radę.

Dlaczego nie dotrzymał słowa? Siła grup interesów i lobbingu była zbyt duża. Profesura jest bardzo ustosunkowana i znaczna jej część popiera PIS. To nieprawda, że PISowcy to tylko mohery i nieudacznicy. Tak naprawdę nie chodzi o zniesienie habilitacji. Jądrem obecnego systemu jest obowiązek zatrudniania samodzielnych na kierunkach. Reforma mogłaby być uratowana pomimo utrzymania habilitacji, gdyby zniesiono obowiązek zatrudniania habilitantów. Wtedy rektorzy sami by ich zwolnili jako niepotrzebny koszt. Wiadomo, że prawie cała praca na uczelniach wykonywana jest przez doktorów. Ale na zniesienie zakazu zatrudniania też się nie zanosi, bo to byłaby zagłada dla samodzielnych. Jak nie wiadomo o co chodzi...

$$$

Trump nic nie wie o Polsce. jakby mu doradcy nie pokazali na mapie i nie napisali przemówienia to popełniłby totalny blamaż. Ciągle liczymy na amerykańską pomoc. Tymczasem USA już nam pomogły w latach 90 XX w. w reformach gospodarczych z wiadomym skutkiem (m.in. katastrofa demograficzna i likwidacja uczelni wyższych 20 lat później).

realista

Amerykanie w swojej historii tez miewali pod górkę: mafia, morderstwa prezydentów itd. Porażki to Korea, Wietnam, Afganistan, Syria, ISIS. Wspomagali finansowo Niemców po II wojnie światowej (co prawda nie pozwolili im zbroic się ), zadłużyli Brazylię. Wybór spoza układu prezydenta Trumpa, w USA budzi frustracje przegranych, a w konsekwencji ogranicza demokrację.

My dzisiaj mamy również podejrzaną konstytucję, która pozwala na wszystko i wprowadza ustrój komunistyczno-mafijny oraz zabezpiecza folksdojczów i zdrajców przed karą. Tacy ludzie rządzą na uczelniach.

Następne przemówienie prezydenta USA powinno uwzględniać ten współczesny aspekt historii .

asystent - historyk

Pierwsza konstytucja w świecie, którą chełpią się amerykanie była konstytucją m.in. właścicieli niewolników. Trzeba było z nimi zawrzeć kompromis, aby uzyskać dostateczne poparcie. Ten kompromis oznaczał uwzględnienie interesów właścicieli niewolników. Jak to możliwe, aby pierwsza demokracja świata była państwem dopuszczającym niewolnictwo?

???

Polska jako pierwszy kraj na świecie (nie licząc republik miejskich, miast państw) wprowadziła pierwowzór demokracji parlamentarnej i trójpodział władz. Tymczasem na przełomie XVI i XVII w. w Europie panował absolutyzm. Ustrój Polski był postrzegany w elżbietańskiej Anglii jako wywrotowy a piśmiennictwo polskie wychwalające nasz ustrój było zakazane. Dzisiaj jedna nikt o tym nie mówi a Wielka Brytania wylansowała się na pierwszą demokracje w świecie. Tymczasem wprowadzono tam polskie rozwiązania około 100 lat później.

zachodni europocentryzm nadal w mocy

Dodałbym, ze jako jedyny naród zdobyliśmy Moskwę, a Władysław IV został carem.

X

Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png5.png4.png5.png7.png