Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

za powtarzanie modułu (przedmiotu) studenci tez płacą.

Studia powinny być bezpłatne po przepracowaniu przez absolwenta w kraju kilku lat. Właśnie wprowadzili to Węgrzy. Absolwenci pewnych kierunków masowo wyjeżdżają z kraju, np. pielęgniarstwo, medycyna. Dodatkowo dlaczego młodzież z bogatych rodzin ma mieć studia za darmo na prestiżowych uniwersytetach a biedni płacą za studia zaoczne? Inna zasada wprowadzona na niektórych uniwersytetach amerykańskich to odpłatność według dochodu rodziny (każdy ma inne czesne). W Polsce zawsze brakowało racjonalności - ten kraj się stacza.

grom z jasnego nieba

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego zapewnia, że studia stacjonarne na uczelniach publicznych pozostaną bezpłatne. Resort nauki nie wprowadzi w tym zakresie żadnych zmian – zapewniał podczas ósmej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki w Łodzi na temat finansowania nauki i szkolnictwa wyższego, która rozpoczęła się w czwartek. http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1045674,platne-studia-gowin-bez-szans.html

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png5.png9.png1.png