Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 1 do 10 z 17 pozycji.

Ustawa 2.0 jest wyjątkowa ponieważ powstała na drodze konsultacji ze wszystkimi i dlatego częściowo pozostaje w komunistycznych rozwiązaniach, np. aby zadowolić komunistów pozostawiono habilitację

Zerwanie z PZPRem wymagało likwidacji habilitacji, co na drodze konsultacji było niemożliwe

..l

usiłuje się wprowadzić znaczącą liczbę poprawek do ustawy. nie wiadomo co z tego wyjdzie. może kolejna fikcyjna zmiana systemu.

$%

Byłoby dobrze aby nikt na się nie robił multiculti na uczelniach w Polsce.

Profesorowie i habilitowani w polskim wykonaniu to patologia dla nauki.

Ustawa minister Gowina jest typowym bezprawnym bublem dla potrzymania uczelni komunistycznych.

O'can

w przyszłym tygodniu będzie głosowanie w Sejmie nad Ustawą 2.0, która zmniejsza feudalizm, ale profesorom PiS właśnie to się nie podoba

adiunkci siedzą cicho, chyba polubili obecną sytuację. Głośni są ci, którzy nie chcą zmian

jz

pozostawienie habilitacji uniemożliwia gonienie kogokolwiek, w feudaliźmie nie da się efektywnie pracować. Profesorom PiS to mało, chcą jeszcze więcej, obowiązkowej habilitacji i powrotu do rozwiązań za komuny

p

Uważam ze nie dogonimy Świata podkręcając śrubę pracownikom nauki czy innym. Bo z jednej strony są stałe etaty po habilitacji czy profesurze a z drugiej "spowiedź" co parę lat po której można teraz łatwo wylecieć z pracy. To po co nam te stałe etaty. Trzeba było zostawić konkursy. Tak zwanych kolorowych ludzi jest dużo więcej i zaczynają postrzegać Europę jako ostatni bastion tak zwanych białych. Wystarczy trochę pobyć za granicą aby to zauważyć. Odechciewa się zakładać rodzinę czy mieć dzieci.

Jaki jest ekonomiczny sens zmuszania pracowników naukowych do publikowania prac w czasopismach z pierwszych kwartyli. Za opublikowanie w tym kwartylu Q1 trzeba więcej zapłacić niż wynosi dotacja uczelni za taką pracę. To jest jakieś perpetum mobile dla zarządzających uczelniami. Druga sprawa jest mi wstyd ubiegać się o grant zagraniczny bo około 40% z tych pieniędzy zabierze uczelnia. W niektórych krajach dopłaca się 30% za zdobycie pieniędzy a nie zabiera.

Zgadzam się z oficerem, ze mamy bylejakość w państwie, które jest kolonialne. Szkoda, ze premier Morawiecki nie zna ekonomii, która jasno podaje mechanizm dognania państwa Zachodnich.

Patriota

Od 29 lat mówią nam rządzący, że będzie lepiej. Np. mówili, że za 20 lat dogonimy najbogatsze kraje UE, że wprowadzimy standardy unijne. To jednak nigdy nie nastąpi, ponieważ Zachód włączył nas do swojej strefy wpływów jako peryferia zapewniające możliwości ekspansji własnego kapitału i posiadanie bufora do walki z Rosją. Powstał patologiczny, postkomunistyczny kraj na peryferiach UE. Habilitacja to tylko jeden z wielu symptomów nieudanej transformacji.

oficer wywiadu na emeryturze

Wyświetla od 1 do 10 z 17 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png4.png2.png9.png6.png6.png