Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 58
Wyświetla od 1 do 10 z 59 pozycji.

Patologiczne uczelnie komunistyczne, na których działa mafia profesorska, są pozbawione etosu naukowca. Najwięcej ofiar jest przy habilitacji, bo szacuje się, ze mamy 50 tys. doktorów, a tylko 18 tys habilitowanych i 10 tys profesorów. Po redukcji dyscyplin o ponad połowę, liczby te zmniejszą się. Teraz na uczelniach rzucili się na habilitacje i nominacje od Dudusia.

O'can

Tajemnicą poliszynela jest kondycja psychiczna osób pracujących na uczelniach. Badania na Zachodzie robiono już kilka lat temu - wyniki były zdumiewające. Czas na takie badania w Polsce.

http://niezalezna.pl/forum/221923-badania-stanu-zdrowia-psychicznego-mlodych-naukowcow

Ale doktoranci garną się na studia doktoranckie, a w tym roku jest ostatni szansa.

pisze:

Na jakim kierunku? Jak mogą się garnąć skoro wprowadzono ostre limity?

Ale doktoranci garną się na studia doktoranckie, a w tym roku jest ostatni szansa.

Obcy

Doktoranci zachęcani są finansowo, bo stypendium składa się - ~1500 zl + 1000 zl + 700 zl = 3200 zl. Jeśli wykonuje badania w projektach to kolejna szansa na dodatkowe pieniądze.

O'can

Czasem się zastanawiam jak teraz doktoranci i potencjalni doktoranci są motywowani do podjęcia pracy na uczelni. W niektórych uczelniach jest "polowanie" na doktorantów, a wśród "nietykalnych" wzajemne wyrywanie sobie doktorantów - w końcu od tego zależą dalsze awanse w "polskiej nauce". Co im się obiecuje? Że będą sławni? że będą podróżować po świecie? że będą mieć fajną pracę? I czy ktoś mówi o nędznych wynagrodzeniach, niekończących się żądaniach co do publikacji, potrzebie finansowania pracy naukowej z własnych środków i konieczności wejścia w mafijne układy z nietykalnymi?

Twoje pytanie trzeba potraktować szerzej. Trzeba by zlustrować wszystkie prace naukowe szczególnie z dziedziny nauk społecznych napisane przed 1989 r. Z dzisiejszego punktu widzenia nie posiadają one charakteru naukowego, ponieważ zostały napisane na gruncie marksizmu-leninizmu, który był formą ideologii a nie nauki. Ludzie z takim dorobkiem stanowią poważną część elity polskiej nauki.

duch komunizmu ciągle żywy

Mam pytanie:

Czy p.Kaczynski może udostępnić swoją pracę doktorską

2NAS2

OK, Zgadzam się z tym co piszesz, ale najczęściej dokonuje się poprawy artykułu już napisanego w języku angielskim przez korektora angielskiego z uprawnieniami danego czasopisma np. Nature.

Pomyslodawca

Do pomysłodawca. Niestety co do języka mylisz się. Na uniwersytetach ogłaszają się firmy tłumaczące na angielski w celu publikacji w periodykach naukowych i nawet świadczą dodatkowe usługi poza tłumaczeniem. Sam znam wielu naukowców z publikacjami w j. angielskim, którzy nie znają tego języka. Polak potrafi i dlatego autoreferat czy praca awansowa w j. angielskim to żaden problem. Wykłady też da się zrobić. Wystarczy przekopiować teksty z Internetu do powerpointa i niech studenci przepisują. Ten kraj jest przegniły do cna, chociaż na Ukrainie jest nawet gorzej. Jednak chyba mamy dążyć do standardów zachodnich.

plusy dodatnie

Wyświetla od 1 do 10 z 59 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png9.png3.png5.png3.png5.png