Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Zgodnie z Ustawą o stopniach i tytule nie macie obowiązku ponoszenia kosztów przewodów doktorskich i habilitacyjnych. Mówi o tym art. 30.3 ust. 3.

wynagrodzenie wypłaca jednostka organizacyjna przeprowadzająca przewód doktorski, postępowanie habilitacyjne lub postępowanie o nadanie tytułu, z tym że jednostka zatrudniająca osobę ubiegającą się o nadanie stopnia lub tytułu lub ta osoba może przejąć ten obowiązek.

Więc jeżeli się pospieszycie i oddacie przed wniosek habilitacyjny przed wejściem w życie Ustawy 2.0 to nie musie płacić.

jgruba
26
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 09:45:39

To jest w sumie ciekawe. Tylko czy coś z tym można zrobić. Ma ktoś pomysł?

Niestety gdy młodym mówi się o systemie i ich ostrzega to są nieufni, sądzą niestety że człowiek jest złośliwy lub źle radzi. Gdy się budzą i odkrywają prawdę to dobiegają 40tki lub 40+. Na inną ciekawą karierę jest za późno. I jest do kitu.

Uciekajcie póki czas, póki jeszcze nie dostaliście zawału albo choroby psychicznej

Normalna cena pozwoliłaby ludziom robić habilitacje. Nigdzie na świecie nauka nie jest tak kosztowna.

Piszę tu bo może ktoś z Ministerstwa tu zagląda i zrobi porządek w jednej ważnej kwestii. Mianowicie ceny dr i hab. Za hab.ceny bywają od 20.000 do 30.000 i wiecej złotych. Jest to zgroza. Ta cena jest zaporowa i nie dopuszcza ludzi z zewnątrz na uczelnie. Jest dostępna dla ludzi tylko z uczelnii. W Czechach nic nie płaci się za procedurę. Na Słowacji cena jest rozsądna i jest to 1000 euro. W warunkach Polskich cena ta też byłaby dopuszczalna.

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png5.png2.png9.png9.png8.png