Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 41
Wyświetla od 1 do 10 z 42 pozycji.

Ta skarga do Trybunału Konstytucyjnego w jakiej sprawie to ciekawe?

Pierwsza fala ataku PIS na przedsiębiorców była w zasadzie słuszna. Teraz jednak nastąpiła eskalacja żądań różnych grup a pieniędzy zabraknie. Trzeba będzie komuś zabrać lub zwiększać podatki dla wszystkich w różnych dziedzinach. W takiej sytuacji naukowcy są nic nie znaczącą grupą zawodową i dla nich pieniędzy nie starczy na znaczące podwyżki. Nie liczmy na wyraźne podwyższenie kwot na badania lub wyjazdy na konferencje w POPISowskim państwie kierowanym zakulisowo przez zagraniczne ośrodki władzy.

No niestety wpływy z vatu się kończą. Teraz celem jest przeciętny Kowalski. Strategia rządzących jest jakaś raka według schematu: przeanalizować wszystkie aspekty prawne na zimno aby nie było większej wtopy i wtedy zajrzeć do wyliczeń ekonomicznych kogo zaatakować aby zdobyć głównie pieniądze i więcej wyciągnąć z ludu. Jesteśmy tylko cyferkami w tej machinie i z nas się ściąga podatki i eksploatuje jak kopalnie.

Ta ustawa 2.0 to jest taki walec.

Szykuje się strajk i skarga do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu osób poszkodowanych

nie tacy struci - cieszą się z habilitacji, bo kto się nie wyrobi do kwietnia a ma rotacje we wrześniu 2019 to wylatuje - nie ma gdzie złożyć!!!pisze:

No to jak wylatuje, to lepiej żeby skoncentrował się na myśleniu co będzie robić po zakończeniu kariery.

nie tacy struci - cieszą się z habilitacji, bo kto się nie wyrobi do kwietnia a ma rotacje we wrześniu 2019 to wylatuje - nie ma gdzie złożyć!!!

Myśmy na PWSZach zawsze dotkliwie odczuwali zastraszanie przez samodzielnych z powodu zmuszania do publikacji. Jak będzie teraz kiedy nie są potrzebni do minimów kadrowych? Kto będzie publikował - jesteśmy na stanowiskach dydaktycznych. Na te pytania nie ma na razie odpowiedzi.

były docent

Ja nie mogę już słuchać moich kolegów habilitowanych, że będą musieli pracować. Tego słuchać się nie da. Niestety mam kawałek tego środowiska (maleńki wycinek) a słuchać nie mogę. Jedna moja koleżanka zawsze pracowała zakasała już rękawy. Pomimo że to są moi koledzy mnie to razi.

Wniosek wciąż jeden znieść habilitacje i związane z tym uprzywilejowania. W nas można być wybitnym doktorem i nigdy nie mieć habilitacji.

Wyświetla od 1 do 10 z 42 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png5.png2.png9.png9.png9.png