Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 85
Wyświetla od 11 do 20 z 86 pozycji.

Kłopotliwe pytania telewidza o prześwietlenie profesorów w programie Tylewizji TVPInfo:

https://www.tvp.info/35393100/18012018-2150

Anonim

jest jakieś ale, bo ministerstwo MNISW proponuje "głupią" ustawę, której zadaniem jest kontynuacji uczelni komunistycznych z niewielkim jej zmianami.

Dlaczego "głupią"

1. Ustawa nie redukuje dyscyplin naukowych ze 100 do ~30 (tak jest na Zachodzie)

2. Ustawa utrzymuje stopnie dr hab. i profesora, których nie ma na Zachodzie.

3. Ustawa wprowadza dwie ścieżki kariery, czyli komunistyczna i Zachodnia.

...

Niestety to co pisze Szarlatan jest nieprawdą, bo historia jest zupełnie inna.

Link jak komuniści mordowali Polaków:

https://vod.tvp.pl/website/magazyn-sledczy-anity-gargas,26685969

Obcy

To forum staje się nudne z ciągłymi atakami na postkomunistów. Czy ludzie są naprawdę tak naiwni, aby myśleć, że zastąpienie postkomunistów postsolidarnościowcami przyniesie zmiany? Oni wszyscy są tacy sami - po prostu pilnują swoich interesów (byłych komunistów nie interesuje komunizm a byłych solidarnościowców nie interesują ideały solidarności). Tylko zdecydowane działanie odgórne rządu mogłoby coś zmienić, gdyby była taka wola polityczna. Przypominam, że jedyny sprawdzony w praktyce system to ten anglosaski - nie trzeba niczego nowego wymyślać.

szarlatan

Po poniższym argumencie o liczbie dyscyplin przekraczająca 100, a na Zachodzie tylko 30 można stwierdzić, że mamy do czynienia z fikcyjnymi uczelniami.

Wreszcie ustalono, gdzie tkwi patologia.

O'can

Patologia na naszych uczelniach jest widoczne w rozroście dyscyplin. który jest ponad 100, a na uczelniach zachodnich jest ich około 30. Z tego wynika, że ponad 70 tys naukowców powinno być zwolnionych z uczelni, bo zajmują się nieistniejącą nauką

i kształcą nie-magistrów/nie-inżynierów.

Przemyslaw

Pełna zgoda O'Can. Dodatkowo, trzeba by było być naprawdę niezwykle naiwnym, żeby wierzyć w nieświadomość Gowina na polu tego, co się dzieje na uczelniach w całej Polsce. Jeżeli Gowin nie potrafi (myślę, że raczej nie chce!) uporać się z patologią w obszarze, za który odpowiada, to proponuję niezwykle skutecznego min. Ziobro. On już będzie wiedział, jak się za to zabrać ... Można przecież zacząć z innej strony stawiać do pionu to całe towarzystwo (patrz: WAT), które cały czas świetnie się czuje stanowiąc kadrę zarządczą na uczelniach! No, trochę bardziej się pilnują, ale dokumentacji z poprzednich lat ich urzędowania nie można w całości wrzucić do niszczarek, prawda?

/

Polska nauka jest patologiczna i wymaga rewolucyjnych zmian.

O'can

Zdaniem Gowina reforma szkolnictwa wyższego "zdecydowanie podniesie" jakość, zarówno pod względem kształcenia, jak i badań naukowych. "Pułapka średniego wzrostu dotyczy także uczelni i polskiej nauki. Nas nie stać na to, żeby mieć przeciętne uczelnie, nie stać nas na przeciętność w nauce, musimy pod względem jakości uczelni i polskiej nauki ścigać się z najlepszymi na świecie" - ocenił.

Komentator

W przygotowanej ustawie znalazł się zapis:

„ rozdz. 4 str. 86 -2. Tytuł profesora może być nadany osobie, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracowała i nie pełniła służby w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów oraz nie współpracowała z tymi organami.”

>

To jest przykre, ze kaci, złodzieje i zdrajcy komunistyczni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

O przyczynach braku dekomunizacji można przeczytać pod linkami:

http://niezalezna.pl/48375-tadeusz-mazowiecki-bez-hagiografii-ojciec-iii-rp

http://www.rp.pl/artykul/915334-Odpowiedzialnosc-zbiorowa.html

O'can

Wyświetla od 11 do 20 z 86 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png4.png2.png9.png5.png7.png