Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 11
Wyświetla od 1 do 10 z 12 pozycji.

Wątek jest o tym, że pewne podejścia (teorie) w nauce stają się wiodące w związku z zapotrzebowaniem politycznym lub ideologicznym, np.

1. Neoliberalna teoria ekonomiczna zapewniająca krociowe zyski transnarodowym korporacjom.

2. Freudyzm to twór przedstawicieli szkoły frankfurckiej, którzy wypromowali ten kierunek jako "naukowy", ponieważ był potrzebny do tworzenia lewicowej ideologii.

3. Teoria końca historii Fukuyamy polegająca na zwycięstwie liberalnej demokracji i wolnego rynku w skali światowej. Facet został wypromowany przez siły polityczne, jego książka ma 20 tys. cytowań. Tymczasem Odnawia się dwubiegunowy świat w postaci sojuszu Chin i Rosji oraz innych niedemokratycznych państw azjatyckich skierowanego przeciwko Zachodowi.

sceptyk po 20 latach w zawodzie

O czym jest wątek

Przeciwnicy teorii globalnego ocieplenia twierdzą, że ziemia się ociepla w wyniku naturalnych i zachodzących cyklicznie procesów klimatycznych. Człowiek nie ma na nie wpływu. Nasza emisja CO2 jest nieznaczna w porównaniu z globalnymi procesami. Jeżeli natura zadecyduje o zniszczeniu nas i tak to zrobi. Wystarczy erupcja superwulkanu lub większy wybuch na słońcu niszczący sieć energetyczną.

the Earth does not care

Karczowanie lasów nie sprzyja fotosyntezie. Topniejąca Grenlandia może jest rozwiązaniem dla migrantów.

Teoria globalnego ocieplenia została stworzona za pieniądze ludzi z pewnym nastawieniem ideologicznym. Inni twierdzą, że chodzi o promocję pewnych interesów gospodarczych, np. o zbyt dla nadprodukcji energii elektrycznej w Niemczech. Teoria uzyskała status obiektywnej prawdy a tymczasem jeden wulkan na Islandii emituje 2/3 rocznej emisji CO2 całej populacji ludzkiej. Gwałtownie spada aktywność słońca a to zawsze oznacza ochłodzenie ziemi. Podsumowując: obecny cykl ochłodzenia ziemi potrwa do 2032 r. a wybuch większego wulkanu jeszcze zaostrzy chłód.Tyle na temat obiektywizmu nauki za pieniądze.

przedstawiciel nauk społecznych

Widzę, że Etyk poszedł po bandzie i postawił diagnozę upadku państwa polskiego. Gdy się spojrzy historycznie na rozbiory Polski, to trudno nie zauważyć analogii z obecna sytuacją w Polsce. Rząd składa się z jednego opozycjonisty (premier Morawiecki), spiskowców okrągłego stołu, komunistów i SB-eków. Ponadto opozycja donosi do Niemiec (UE), czyli są folksdojczami. Krótko mówiąc jest to typowa sytuacja do 5 rozbioru Polski.

Dyplomy naszych komunistycznych uczelni są nic nie warte.

O'can

Jak ma być innowacyjność, skoro w "nauce polskiej" nie toleruje się żadnej oryginalności, żadnej nowatorskiej myśli, żadnej innowacyjności. Ludzie mają potwierdzać geniusz swoich patronów, którzy dysponują zasobami i w pełni decydują o karierze młodszych pracowników. Chyba naprawdę lepiej świnie hodować gdzieś na Mazurach.

Należy pamiętać, że na przełomie lat 90 (1989-90) państwo polskie zbankrutowała. Takie kryzysy przezywali również Stany Zjednoczone np. w 1929 r, gdzie dolar nie był jeszcze walutą światową. Po tych wybrykach w Polsce doszli do glosy homo sovieticus-y, którzy uczynili kraj kolonialny. Obecna rząd homo sovieticus PiS-u kontynuuje "rozbierduchę" państwa.

My jesteśmy narodem głupców, bo wszędzie rządzą głupole i złodzieje homo sovieticus. Dopóki rządzą oni państwo Polskie będzie tylko teoretyczne nie wspominając o nauce.

Etyk

Odroczonym w czasie skutkiem polskiego cudu gospodarczego z lat 90 XX w. jest gnębienie przedsiębiorców ZUSem, brak rąk do pracy i najniższe w państwach OECD emerytury. Powojenny wyż demograficzny przechodzi na emerytury a młodych brakuje, bo się nie urodzili a 2 miliony z nich pracuje za granicą. W rezultacie stopa zastąpienia w Polsce jest śmiesznie niska. dodając do tego niskie płace otrzymamy emerytury trzykrotnie niższe niż w Czechach i ośmiokrotnie niższe niż w Niemczech. To też trzeba uwzględnić przy ocenach "cudu" gospodarczego zaaplikowanego nam przez polityczno-biznesowe elity Zachodu.

Gierek lepszy od styropianów

Amerykanie są silni pod względem naukowym, a w szczególności rozwijają technologie i innowacyjność poprzez finansowanie nauki na poziomie 4% PKB. Można powiedzieć, ze w Polsce mamy diametralnie inne podejście do nauki, które jest oparte na pseudo-badaniach i braku innowacyjności w gospodarce.

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 12 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png4.png2.png7.png1.png4.png