"Nauka" za pieniądze

 

Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Amerykanie są silni pod względem naukowym, a w szczególności rozwijają technologie i innowacyjność poprzez finansowanie nauki na poziomie 4% PKB. Można powiedzieć, ze w Polsce mamy diametralnie inne podejście do nauki, które jest oparte na pseudo-badaniach i braku innowacyjności w gospodarce.

O'can

Dzisiaj mija 29 rocznica niesławnego "obalenia" komunizmu. Elita doradców Solidarności bez wykształcenia kierunkowego zgodziła się na „reformy wolnorynkowe” w Polsce, które zniszczyły polski przemysł (12 potęga przemysłowa świata w 1979 r.). To jest właśnie zdrada okrągłostołowa. Robotnicy walczyli o lepsze jutro a tymczasem nagle zlikwidowano 5 milionów miejsc pracy dla robotników. Pogorszyło się a miało się poprawić. Prof. Kieżun w książce „Patologia transformacji” pisze o tym i stwierdza, że byli ekonomiści zdający sobie sprawę ze zbliżającej się katastrofy, ale nikt ich nie słuchał, ponieważ zostali zmarginalizowani. Zapadły polityczne decyzje w sprawie, oczywiście brały w tym udział czynniki "naukowe" z Zachodu.

Twardogłowi chińscy komuniści wiedzieli jak reformować gospodarkę i wygrali z nami.

nieneoliberalny ekonomista

Powszechnie wiadomo, że najmocniejsza jest nauka w USA. jednak z drugiej strony tam tworzy "naukę" za pieniądze największa liczba naukowców. Wystarczy wspomnieć o rozmnożonych think tankach, które są finansowane często przez prywatne pieniądze w celu uzyskania wyników badań popierających interesy pewnych grup, np. biznesu. Naukowe są poglądy wspierające interesy Stanów Zjednoczonych lub transnarodowych korporacji. Powszechnie wiadomo, że ekonomista nie popierający neoliberalnego kapitalizmu nie zrobi w USA żadnej kariery. Amerykanie także uzależniają od siebie naukowców i decydentów poprzez granty i pracę na rzecz fundacji. Oto cała tajemnica potęgi amerykańskiej "nauki".

rezydent

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png2.png1.png9.png6.png8.png