Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 18
Wyświetla od 1 do 10 z 19 pozycji.

Rok temu w Hruszowicach rozebrano zdaniem polskiej strony nielegalny pomnik UPA. Jako retorsje strona ukraińska wstrzymała ekshumacje polskich ofiar u siebie. Własnie zakończono ekshumacje w Hruszowicach i nie znaleziono tam ofiar UPA. Ukraińscy oficjele nie uznają ekshumacji i obstają przy swoim stanowisku, żądając legalizacji wszystkich upamiętnień UPA w Polsce oraz odbudowy rozebranego pomnika.

Przedstawiciele upadłego państwa o gospodarce wielkości 25% polskiego PKB dyktują nam warunki. Tymczasem małe Węgry zastosowały już cały szereg sankcji wobec Ukrainy, aby wymusić realizację interesów swoich i swojej mniejszości na Ukrainie.

prawdziwy patriota

A minister Gowin z pochlebstwem homo-sovieticus cieszy się, ze proponuje komunistyczne, antynaukowe uczelnie. Podkreśla On, ze będzie konsultował swoje rozporządzenia z homo-sovieticus.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C28141%2Cgowin-o-reformie-szkolnictwa-teraz-bedziemy-konsultowac-rozporzadzenia.html

O'can

Porządek dzienny 62. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 8, 9, 10 i 11 maja 2018 r. (wtorek – piątek) przewiduje Pierwsze Czytanie rządowego projektu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - uzasadnia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oraz przepisów wprowadzających.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PorzadekObrad.xsp

l

Zgodnie z tematem, nasz kraj jest na kolanach. skoro Unia Europejska stara dyktować jakie prawo ma obowiązywać. Ten rząd, jaki poprzednie rządy PO-PSL, są bardzo słabe, czego dowodem jest uległość wobec. Rząd PiS-u nie chce dać "pinidzy" dla niepełnosprawnych dzieci, a za to wypłaca komunistom i generałom sowieckim wysokie emerytury.

O'can

Obstawiam, że TK orzeknie niekonstytucyjność części przepisów nowelizacji ustawy o IPN zgodnie z życzeniem wielkiego brata zza oceanu. Wtedy zacznie się tłumaczenie o braku możliwości dyskusji z orzeczeniami niezawisłych sądów i parlament dokona poprawki nowelizacji. Nie jestem w stanie prognozować czy cofnięcie się Polski będzie miało także miejsce w odniesieniu do kwestii kresowych z okresu II wojny.

qx

Polska jest strategicznym państwem w Europie dla USA.

O'can

Z pierwszą częścią postu ronin'a zgadzam się. Po próbie otrucia podwójnego agenta rosyjskiego i nałożeniu ceł przez amerykanów, nasza sytuacja jest bardzo korzystna. Amerykanie chcą osłabić Putina i Merkel gospodarczo oraz otworzyć rynek gazowy w Europie.

Jeśli chodzi o UE mam odmienne zdanie.

Gig

Pod rządami PISu Polska chce zostać znaczącą siłą w stosunkach międzynarodowych, np. poprzez projekt Trójmorza. Ten projekt jest wymierzony w Niemcy i Rosję. Ciekawe kiedy zostaniemy sprowadzeni do parteru i zrozumiemy, gdzie nasze miejsce, bo to musi nastąpić prędzej czy później. Pierwszą próbą uświadomienia nam naszej sytuacji był atak poprzez instytucje unijne pod pretekstem zagrożenia demokracji.

ronin

Mam inna opinie, chociaż to co napisał realista jest prawdą. Jesteśmy w NATO i sojusz obowiązuje.

Polacy i ogólnie rządy są przyzwyczajeni do gadania, a amerykanie chcą kontraktów. Mam nadzieje, ze patrioty zakupimy i zwiększy się nasza siła bojowa.

Z tego co widzę to mamy 3 jednostki, które do czegoś nadają się, a reszta to "lipa komunistyczna".

O'can

Wyświetla od 1 do 10 z 19 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png0.png2.png3.png8.png5.png