Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 279
Wyświetla od 231 do 240 z 280 pozycji.

Oto informacje o panu wiceministrze Piotrze Mueller'ze

http://piotrmuller.pl/

Komentator

W poniedziałek 22.01 ministerstwo przedstawi zaktualizowany projekt ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". Na razie informacja o zmniejszeniu pensum:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27942%2Cmnisw-w-ustawie-20-obnizamy-pensum-dla-dydaktykow-z-540-do-360-godz.html

pan vigo

Piotr Mueller - nowy wiceminister nauki urodzony w 1989 r. Kto wie jakim osiągnięciom zawdzięcza swój awans?

fircyk

Rząd ten podtrzymuje ciągle poprzedni system i nie wprowadza żadnych zmian na uczelniach.

O'can

Oczywiście ten rząd prędzej czy później popełni błędy, pierwsza próba dobrej zmiany nastąpi w sadownictwo, a druga - w szkolnictwie wyższym i trzecia - służbie zdrowie. W tych dwóch ostatnich ustawach rząd nie poradzi sobie, bo jest za słaby intelektualnie. Przeciecz normalny ekspert nie wpadłby na pomysł podwójnej ustawy gwarantującej dwie sprzeczne ścieżki awansów naukowych i dydaktycznych.

Wszystkie problemy naszego kolonializmu wynikają z braku dekomunizacja w Polsce, a w Unii Europejskiej, niestety, dominują lewacy i PO oraz Nowoczesna.

Darek

Kształt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym to ostatni test tego rządu jeżeli chodzi o mnie. Brak zasadniczych zmian będzie oznaczał podwójne standardy, tzn. dekomunizujemy obrońców Birczy przed banderowcami (trzonem obrońców byli zaciągnięci do LWP AKowcy) a zostawiamy całe postkomunistyczne towarzystwo na uczelniach. Oczywiście zarzutów jest więcej, ale nie czas o tym teraz pisać.

dobra zmiana?

Nie, nie szkoda. Zapraszanie tego pana (i podobnych mu) do TVP info, to strzał w stopę nie tylko telewizji publicznej (telewizji dobrej zmiany, za jaką chce uchodzić), ale i obozu rządzącego. Według mnie tracą przez to wiarygodność, a tym samym w pewnym stopniu i poparcie. To, że to tematy zastępcze - pełna zgoda, ale przyglądajmy się i analizujmy wszystko - również i ten "telewizyjny" kontekst.

wyborca dobrej zmiany

Sadze, ze UE i rząd własnie poprzez ekspertów specjalnie podrzuca nam tematy zastępcze, które mają odciągnąć Polaków od spraw ważnych. Szkoda czasu na takie tematy.

Nalepy podkreślić, że rząd ten zwiększył dochody do budżetu o około 37 miliardów złotych (Vat -25 miliardów, CIT-3.1, ZUS - 9). Nastąpiło wzmocnienie złotówki o 15% względem dolara, co oznacza wejście kapitału zagranicznego na rynek Polski.

Odnośnie ustawy 2.0 to ostateczną wersję projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma przedstawić w połowie stycznia 2018 r.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27701%2Creforma-uczelni-najwazniejsze-zadanie-resortu-nauki-w-2018-r.html

Komentator

Bardzo często występuje w telewizji TVPinfo, jako ekspert, ale z życiorysu wynika, ze to zwykły qumuch. Jego wypowiedzi są słabe i na niskim poziomie.

Widać, ze rządzący PiS to gwardia PRL, czyli postkomuna, bo przez dwa lata wypłacali wysokie emerytury SB-ekom. Obniżyli wprawdzie tym oprawcom emerytury, ale "obecny haracz" wynosi 2 000 zl, a w tym czasie ofiarom płacą po 400 zl misiecznie. Nie będę wymieniał pozostałych haraczy i patologi tego rządu. Widać, ze tu nie ma ani prawa ani sprawiedliwości.

Odnośnie uczelni to takim osobom mówię wont.

O'can

[quote=""]a propos, pierwszy ekspert w TVP Info:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Kik

pisze:

Żaden pierwszy ekspert to raz, a dwa to powinien już być na emeryturze (71 lat!) i zakończyć swoją aktywność dydaktyczną.[/quote]

Ten "ekspert", to daleko idąca ironia z mojej strony!!! W pełni się z Panem/Panią zgadzam!!! Zwracam uwagę na kwestię usuwania komunistów i absolwentów ANS-u: cyt.:"w 1988 obronił rozprawę habilitacyjną pt. Komunistyczna Partia Hiszpanii. Ewolucja programu i polityki w latach 1939–1985 w Akademii Nauk Społecznych w Warszawie". Poprawka: "w Akademii Nauk Społecznych przy KC PZPR"!!! Ciepło pozdrawiam!

:))

Wyświetla od 231 do 240 z 280 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png4.png2.png9.png6.png8.png