Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

Proszę o wpisywanie loginu, podpisywanie się. Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 82
Wyświetla od 1 do 10 z 83 pozycji.

Niestety, ale przykro jest stwierdzić, że są to zmiany bez zmian na uczelniach, a konkursy to nadal wielka LIPA.

O'can

Tak naprawdę nie dziwię się, że nie ma wewnątrz uczelni opozycji wobec wszechobecnej tam bezczelności i bezprawia. Opozycjoniści szybko znajdują się za burtą. Interwencja musi przyjść z zewnątrz.

taki oto konkurs - wymagania stawiane kandydatom: "obcokrajowiec". Czyż to nie dyskryminacja???

http://www.bazaogloszen.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_01/5d598ee3cfaecb3bebbdc69a0aca3b75.pdfpisze:

W tej branży oligarchia mnóstwo rzeczy załatwia "na rympał" z nadzieją, że nikt nie ośmieli się zaprotestować i ewentualnie pójść do sądu. I mają rację, bo większość ludzi w tym środowisku jest tak zastraszona i tak bardzo pragną pracować i awansować na uczelni, że będą tylko zgrzytać zębami i nic nie zrobią.

taki oto konkurs - wymagania stawiane kandydatom: "obcokrajowiec". Czyż to nie dyskryminacja???

http://www.bazaogloszen.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2018_01/5d598ee3cfaecb3bebbdc69a0aca3b75.pdf

Zostałeś ofiarą hejtu w Internecie? Denerwują cię fake newsy? Niewykluczone, że wkrótce będziesz mógł bronić się w sądzie 24-godzinnym.

https://www.spidersweb.pl/2017/11/sady-24-godzinne-hejt-fake-news.html

Prawda

Oj panie Robercie chyba panu woreczek żółciowy pękł.

Wspierający

P. Robert pisze:

I ja jestem zwolennikiem naprawy niemoralnych postaw w nauce, a wszelkie dywergencje między tym jak powinno być, a tym jak jest, powinny zostać bezwzględnie wyjaśnione i poprawione, bez względu na osobę.

pisze:

Ale trudno jest umoralnić osobę, która ma w genach, ba w DNA, zakodowaną nieetyczną postawę (np. qmunista)

Demko

Ma Pan świętą rację Panie Robercie z tą frustracją:)) Już Pan to wie najlepiej, gdzie znaleźć dla niej ujście:)) Brawo! Poszło rykoszetem:)))

:)))

O konkursach w  społeczności akademickiej pisano już kilka razy. Ostatnio przywołano cenną

inicjatywę Obywateli Nauki

, która rozpoczęla wspieranie uczestników konkursów. Okazuje się jednak, że pisać o tym zagadnieniu – w zasadzie problemie – wciąż warto. Wciąż bowiem na wielu (na większości?) uczelniach konkursy otwarte są jedynie z nazwy.

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/konkursy-na-uczelniach-nie-czekajmy-na-cud/

Komentator

Ech... na szczęście wpisy tutaj traktuję jako niezłą zabawę i trollowanie sprawia mi wielką frajdę, aktywizuje bowiem różne szalone umysły.

Akurat nie dziwi mnie, iż nie zrozumiała Pani sensu słów prof. Nalaskowskiego i prof. Szaflika. Ale proszę nadal trwać we własnym przeświadczeniu.

Niech Pani będzie spokojna, nic, co związane jest z Panią, nawet wywiad sprzed dwóch lat, mnie nie martwi. Wręcz przeciwnie- rozwesela i poprawia nastroje wieczorne lepiej, niż kieliszek koniaku.

I ja jestem zwolennikiem naprawy niemoralnych postaw w nauce, a wszelkie dywergencje między tym jak powinno być, a tym jak jest, powinny zostać bezwzględnie wyjaśnione i poprawione, bez względu na osobę.

Panie z warzywniaka? Oj, błędna ocena- nie jest tak najgorzej, skoro Pani- przecież nie byle jaki naukowiec, wciąż szuka pracy.

Pani Joanno, niechże Pani będzie poważna- akurat zachęcam Panią do kontynuowania wpisów. Tak jak dziecku nie odbiera się ulubionej zabawki, tak Pani nie można chcieć odebrać jedynego zajęcia, jakie Pani pozostało. Uczelnie Pani nie doceniły, wszystkie konkursy polane... pozostała Pani już tylko habilitacja.eu... Frustracja też musi mieć ujście...

Robert P.

Wyświetla od 1 do 10 z 83 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png5.png3.png0.png2.png8.png